Dilan Polat ve Eşinin Mali Avukatları Şirketlerin Yıllık Cirosunu İlk Kez Açıkladı!

TV8 ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına konuk olan Dilan ve Engin Polat çiftinin mali avukatı Ahmet Gün, Polat ailesine ait olan şirketlerin yıllık cirosunu ve ödedikleri verginin tahmini ne kadar olduğunu açıkladı.

Haftalardır gündemden düşmeyen Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın vergi kaçırdığı ve kara para akladıkları iddia edilmişti.

TV8 ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına konuk olan Dilan ve Engin Polat’ın mali avukatı Ahmet Gün yıllık cirolarını ve tahmini ödenen vergi miktarını açıkladı.

Gün, “Çiftin ne kadar vergi ödediğini net olarak bilmiyorum. 4 firması var bunların dokümanlarını görmem lazım. Tahmini olarak 2022 yılında 7 milyona yakın vergi ödemiştir. Türk vergi sistemi, gerçek vergi geliriyle hesaplanıyor. Konuşulanlar değil, deftere yazılanlar hesaplanır. Nereden baksan 2022 yılında cirosu 100 milyon liradır.” dedi.

“Kurdukları vakıfta kara para akladıkları söyleniyor. Vakıflar, Vakıflar Genel Müdürlüğü denetiminde faaliyet yapar. Vakıf zaten yeni kuruldu. Vakıfa daha bir kuruş bağış alındı ve sadece Engin Bey bağış yaptı. Hatta kapatmayı düşünüyorlar” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x